Kraków atrakcyjnym miejscem do życia i pracy

liście drzewa w słońcu

Skok Krakowa w przyszłość nie będzie w pełni możliwy bez zlikwidowania zaniedbań z przeszłości, a także dbania o podstawowe potrzeby jego mieszkańców. Będziecie mogli liczyć na moje wsparcie w sprawie ochrony i rozbudowy terenów zielonych w samym Krakowie i wokół niego, w ściąganiu inwestycji rozwijających inteligentne rozwiązania w zarządzaniu miastem (smart city), a także w rozbudowie nowoczesnego systemu komunikacyjnego, który pozwoliłby na ograniczenie ruchu samochodów w centrum miasta.

Dziś oferta kulturalna, zabytki i kulturalne dziedzictwo Krakowa to nie tylko duma jego mieszkańców, ale także magnes na turystów i inwestorów. Kto nie chciałby mieszkać w tak pięknie odnawianym mieście, móc tu spędzać wolne chwile? Pragnę, więc dopilnować, aby unikatowy w skali Polski system ochrony zabytków, oparty o Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa był kontynuowany.

Również czystsze powietrze przekłada się na lepszą jakość życia, na którą zasługują mieszkańcy Krakowa. Ustawa antysmogowa to nie koniec starań o bardziej skuteczne instrumenty walki o poprawę jakości powietrza. Od września 2015 r. realizujemy w Polsce krajowy program ochrony powietrza, który zakłada także szereg inicjatyw legislacyjnych, którymi będzie musiał zająć się Sejm, przyszłej kadencji. Chcę być Waszym rzecznikiem w tej sprawie.