Intensywny weekend w Krakowie

27/09/2015

Intensywny weekend w Krakowie – rozmowy z mieszkańcami i troszkę kultury na koniec.  

Plac na Stawach, Hala Targowa i Plac Biskupi – te miejsca w Krakowie zna każdy. Byłem tam i ja – w sobotnie deszczowe i niedzielne słoneczne przedpołudnie.

Sobotnia wizyta na Placu na Stawach, dzięki swobodnej atmosferze rozmów,  pozwoliła mi na poznanie wielu opinii i rad dotyczących mojej kampanii.  Wsłuchałem się w sugestie dotyczące zadań dla Krakowa. Nie zabrakło także krytycznych uwag pod względem działań Platformy Obywatelskiej. Za wszystkie uwagi dziękuje.

W niedzielę odwiedziłem Targu Staroci przy Hali Targowej. Taki targ to nie tylko przedmioty, ale przede wszystkim krakowskie historie, które można tu i ówdzie usłyszeć od sprzedających i kupujących.

Z kolei podczas pikniku na Placu Biskupim (na zdj.) mieszkańcy świętowali swój sukces – drzewa pod ich oknami nie zostaną wycięte. Świetna inicjatywa lokalna oparta o protest przeciw decydowaniu o losie najbliższego otoczenia ponad głowami mieszkańców.

Na wieczór koncert orkiestry Wieniawa w Starej Zajezdni na Wawrzyńca. Młodzi ludzie, których łączy pasja do muzyki, ale także chęć działania społecznego. Rozwijają projekt „Mała Wieniawa” i uczą naprawdę małe dzieci świetnych rzeczy.

Po co o tym piszę? Jeśli chce się reprezentować mieszkańców Krakowa, należy ich poznać. Ogromna rzesza ludzi oczekuje od polityków nowego stylu rozmowy z nimi. Wystarczy się tego nauczyć.