Jeśli coś robię, to robię to na serio

25/09/2015

W piątkowy wieczór minister Rafał Trzaskowski spotkał się z przedstawicielami krakowskiej i małopolskiej Platformy. W spotkaniu uczestniczyło wielu kandydatów w obecnych wyborach, samorządowców oraz działaczy. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i jednocześnie poruszyło wiele merytorycznych tematów.

– To nie pic, ale cieszę się, że startuję z Krakowa – tymi słowami minister rozpoczął spotkanie. Wspomniał ze związki z tym miastem i jednocześnie podkreślił, że teraz od wszystkich zależy, czy cała lista odniesie spodziewany wynik, czy też nie. – Chcę zaproponować wizję dla Krakowa wpisującą się w wizję naszego kraju. Mieliśmy czarną dziurę, zrobiliśmy infrastrukturę, teraz zajmijmy się ludźmi. Chcę się koncentrować na innowacyjności Krakowa, cyberbezpieczeństwie, projekcie Nowa Huta Przyszłości, ale mam świadomość codziennych bolączek mieszkańców, jakimi są chociażby korki, czy zanieczyszczone środowisko – mówił. Eurodeputowana Róża Thun, będąca szefową sztabu wyborczego zarażała wszystkich obecnych swym entuzjazmem: – Trafiło nam się najlepiej na świecie, że Rafał startuje z Krakowa. Złożone problemy potrafi przełożyć na proste słowa i – co najważniejsze – jest skuteczny w ich rozwiązywaniu.

Z pewnością ważnym z poruszonych tematów był ten związany z uchodźcami i ostatnimi rozstrzygnięciami Unii Europejskiej. Trzaskowski uwypuklił złożoność tego problemu oraz jego oddziaływanie również na nasz kraj. – Lepiej mieć ludzi,którzy podejmują twarde decyzje, niż ludzi którzy są nieobliczalni – zauważył minister stawiając temat zastrzeżeń i rozwiązań, które udało się nam uzyskać w propozycji Komisji Europejskiej.

Spotkanie dopełniły pytania np. o harcerstwo (Trzaskowski należał do niereżimowego ZHR), sześciolatków („mój syn poszedł do szkoły jako sześciolatek i bardzo się z tego cieszę”) oraz opowieści o przekomarzaniach krakowsko-warszawskich (oraz warszawsko-śląskich; żona ministra pochodzi ze Śląska). Minister zapewnił o gotowości do rzetelnej pracy, do której też zachęcił każdego członka i sympatyka Platformy.

– Bądź Heroldem wizji i pozytywnego przekazu. Na naszej liście próżno szukać ludzi zajmujących się polityką europejską i globalną, osób, które mają rozmach. Ty taką osobą jesteś – wykorzystaj to! – tak podsumował spotkanie senator Janusz Sepioł.