Kampania w Krakowie

tryptyk zdjęć z weekendu w Krakowie
19/10/2015

Kolejny kampanijny weekend za nami – ostatni, bo za tydzień już cisza wyborcza i wizyta w lokalu wyborczym. Cieszę się, że mogłem go spędzić wśród mieszkańców. Dziękuję za rozmowy i życzenia. Co ważniejsze dziękuję za uwagi i wskazówki, nie zawsze przychylne. Tylko pamiętając o różnych opiniach i poglądach możemy iść do przodu.

Podczas krakowskiego posiedzenia Rady Ministrów w Nowej Hucie przedstawiliśmy program „Nowa Huta Przyszłości”. W sobotę mogliśmy po raz kolejny rozmawiać z nowohucianami na temat rozwoju ich dzielnicy, która ma szansę stać się impulsem rozwojowym dla Krakowa, jak i całego regionu. Plac Imbramowski, a następnie Centrum Handlowe TOMEX, gdzie razem z Jerzym Fedorowiczem rozmawialiśmy z mieszkańcami.

Że Kraków jest studenckim miastem nikogo nie muszę przekonywać. W sobotę miał miejsce Koncert Finałowy 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki. Młodzi artyści świetnie zabrzmieli w nowoczesnych wnętrzach Małopolskiego Ogrodu Sztuki przy ul. Rajskiej.

Pogoda sobotnia nie zachęcała, za to w niedzielę była wprost idealna – wraz z wolontariuszami ponownie wsiedliśmy na rowery i ruszyliśmy „w miasto”. Razem z moją szefową sztabu – eurodeputowaną Różą Thun z Plant skierowaliśmy się na Błonia, a następnie do Parku Jordana. Niezwykle cenię sobie bezpośredni kontakt z Państwem, dlatego właśnie moja kampania to nie tylko zorganizowane i zaplanowane przez sztab spotkania, lecz zwykłe spotkania na krakowskich ulicach i targach, gdzie każdy może podejść i zadać pytanie, czy też wyrazić swoją ocenę.