Lewandowski: inne regiony zazdroszczą wam lidera listy

11/10/2015

Janusz Lewandowski  (europoseł i szef Rady Gospodarczej przy premier Ewie Kopacz oraz były komisarz UE ds. budżetu) był gościem małopolskiej konwencji. Swe wystąpienie zaczął od życzenia powodzenia Rafałowi Trzaskowskiemu, którego inne regiony Krakowowi zazdroszczą – jak przekonywał. W głównym przemówieniu Janusz Lewandowski zwrócił uwagę na program Platformy – „Polska Przyszłości”, koncentrując się na gospodarczych rozwiązaniach. Podkreślił, że nie są to „gruszki na wierzbie”, w przeciwieństwie do niebilansujących się obietnic partii opozycyjnych.

Lewandowski, jak i krakowska jedynka PO – Rafał Trzaskowski mobilizowali wszystkich działaczy Platformy do wzmożonego wysiłku przez najbliższe dwa tygodnie.  Czynili to zresztą wszyscy zebrani – zarówno ze sceny, jak i w kuluarach.

– Dużo chodzę krakowskimi ulicami w ostatnich dniach i spotykam tylko was, kandydatów i działaczy PO – innych partii nie ma. I kontynuujmy to dalej, nie bójmy się mieszkańców – poseł Gowin się mylił, mówiąc że powinniśmy się obawiać ludzi – zachęcał Trzaskowski.  Również lider krakowskiej i małopolskiej PO – Grzegorz Lipiec namawiał do aktywnej kampanii. – Spoty, ulotki i banery są oczywiście ważne, ale najważniejsza jest rozmowa. Niejako kontynuowała to liderka listy tarnowskiej Urszula Augustyn – wiceminister edukacji, mówiąc: – Opozycja mówi, że musimy wziąć odpowiedzialność za ostatnie 8 lat rządów. Z przyjemnością, bo jesteśmy dumni z tego, czego dokonaliśmy!

Bardzo zagrzewające do walki o Małopolskę przemówienie miał marszałek Marek Sowa. Przestrzegał przed główną konkurencją, która jest niechętna samorządności i oddolnym, lokalnym inicjatywom. Po zakończeniu  spotkania członkowie PO rozeszli się w dobrych nastrojach i pełni wiary, że jak Robert Lewandowski przynosi szczęście polskiej reprezentacji, tak Janusz Lewandowski pomoże małopolskiej Platformie w uzyskaniu jak najlepszego wyniku wyborów!