Trzaskowski rozpoczął kampanię „Dla Krakowa”.

konferencja Trzaskowski z Thun
21/09/2015

Rafał Trzaskowski rozpoczął w Krakowie oficjalnie kampanię wyborczą do Sejmu RP, którą symbolizuje hasło „Dla Krakowa”. Ogłosił także, że szefową sztabu została Europosłanka Róża Thun. 

Jak podkreślił Rafał Trzaskowski rzadko się zdarza, aby osoba z takim doświadczeniem i kompetencjami jak Róża Thun zdecydowała się na bezpośrednie wsparcie w kampanii. Dlatego też jest przekonany, że wspólnie przekonają krakowian do tego, że Kraków zasługuje na więcej.

Róża Thun podkreśliła, że Rafał Trzaskowski to osoba, która sprawdziła się w Parlamencie Europejskim oraz jako wykładowca akademicki. „To wartość dodana do listy Platformy Obywatelskiej. Osoba z dużą rozpoznawalnością, wpływowa w szerokich kręgach europejskich i krajowych, która swoją energię i wiedzę będzie pożytkować dla Krakowa” – powiedziała europosłanka. Wymieniła m.in. jego zaangażowanie w walkę o budżet europejski.

„Trzaskowski – to wartość dodana, a nie spadochroniarz! Mam na kogo głosować! – podsumowała Róża Thun.   

Rafał Trzaskowski odsłonił także swoje hasło wyborcze „Dla Krakowa”. Wiceminister Spraw Zagranicznych pragnie skupić się na trzech zadaniach: polepszenie jakości życia w Krakowie /m.in. walka ze smogiem/, uczynienie z Krakowa centrum polskiej innowacji oraz otwarcie w Krakowie kierunku międzywydziałowego zajmującego się cyberbezpieczeństwem.

„Chciałabym, aby moja energia została spożytkowana dla tego miasta. Chcę łączyć potencjał przemysłowy Krakowa z potencjałem akademickim, aby ludzie uczący się i pracujący chcieli tutaj pozostać” – zaznaczył były minister administracji i cyfryzacji.

Minister zaznaczył, że będzie także zabiegał i pilnował aby planowane duże projekty inwestycyjne, takie jak Nowa Huta Przyszłości były skutecznie realizowane w kolejnych latach.