Z premier Kopacz o innowacyjności

20/10/2015

– Rozwój Polski to nie tylko nadrabianie opóźnień, ale patrzenie w przyszłość – tak mówiła premier Ewa Kopacz na spotkaniu z przedsiębiorcami w kampusie UJ. Towarzyszyli jej m.in. minister Rafał Trzaskowski, marszałek Marek Sowa oraz eurodeputowana Róża Thun.

Minister ds. europejskich – Rafał Trzaskowski (a jednocześnie lider krakowskiej listy PO) podkreślał znaczenie innowacyjnej gospodarki dla Platformy Obywatelskiej RP przez cały okres rządów. Sam uczynił to jedną z głównych osi swej kampanii. – Potrzeba nam jeszcze lepszego sprzężenia biznesu z uczelniami oraz pomocy państwa i samorządu – mówił Trzaskowski.

Wszyscy uczestnicy zwracali uwag na szanse związane z programem „Nowa Huta Przyszłości”, przyjętym przez rząd podczas niedawnego posiedzenia rządu w naszym mieście.  Tu mają szansę powstać inkubatory polskiej innowacyjności z udziałem krakowskich uczelni oraz polskich i zagranicznych inwestorów. Premier Kopacz podkreślała, że Małopolska jest liderem polskiej innowacyjności. Prezes Rady Ministrów podkreśliła, że obecnie środki na innowacje to 5,5 miliarda rocznie, a jeszcze w roku 2007 było to 100 milionów złotych.